Recenzje

Recenzje: Słuchawki dla graczy E-Blue Cobra HS II

Słuchawki E-Blue Cobra HS II o numerze katalogowym: EHS014BK to nauszne słuchawki dla graczy, dostępne w dystrybucji w kolorze czarnym.

Specyfikacja:

– Średnica głośnika: 50 mm
– Impedancja: 32 Ohm
– Czułość głośników: 110 dB
– Czułość mikrofonu: 42 dB
– Maksymalna moc wyjściowa: 300 MW
– Zakres częstotliwości: 20 Hz – 20 KHz
– Podświetlanie: LED
– Długość kabla: 3m
– Wtyki 2x 3,5 mm jack, 1xUSB

Słuchawki E-Blue Cobra HS II (w innych krajach używana jest również nazwa Cobra II HS-705) otrzymujemy zapakowane w pudełko z tworzywa, w większości przezroczystego. Tylko środkowa część przedniej i tylnej ścianki opakowania jest czarna z niebieskimi napisami E-Blue i niebieską kobrą – logo linii produktów Cobra. Same słuchawki umieszczone są w sztywnym, kartonowym stojaku, który znajduje się wewnątrz pudełka. Pudełko bardzo ładne w ekspozycji, chyba trochę gorzej z zabezpieczeniem słuchawek w transporcie. Moim zdaniem opakowanie powinno być solidniejsze, z tradycyjnych grubych kartonów. Ostatecznie nie przesyłamy słuchawek za 50 złotych.

Same słuchawki Cobra II mają ostrą stylistykę typowo gamingową. W połączeniu z podświetlaniem LED wokół i na nausznikach prezentują się profesjonalnie. Całość, jak w większości produktów E-Blue, jest wykonana z dobrej jakości tworzyw i  solidnie zmontowana. Pałąk tworzą dwie rurki z twardego, ale elastycznego tworzywa. Dzięki nim muszle dosyć dobrze przylegają do uszu. Opaska na głowę zrobiona jest  z miękkiej gąbki,  pozwala na regulację ustawienia wysokości słuchawek za pomocą metalowych prętów wysuwających się z nauszników na około 2 cm z każdej strony, dzięki czemu słuchawki można dopasować do każdej głowy.

Same nauszniki składają się jakby z 4 połączonych elementów. Główny element przypominający nieco literę „V” jest zrobiony ze śliskiego połyskującego plastiku. Niestety, po dłuższym użytkowaniu widać na nim ślady palców. Na tej części znajduje się podświetlane logo Cobry. Dwa elementy po bokach oraz element znajdujący się w środku litery „V” zrobione są z matowego, nieco „gumowego” tworzywa. Na środkowym plastiku znajduje się, również podświetlany napis E-Blue.

Muszle wykończone są gąbką obszytą materiałem przypominającym skórę. Są one miękkie i dobrze przylegają do głowy, jednak nie wygłuszają za dobrze dźwięków zewnętrznych. Innym powodem, nie najlepszego wygłuszenia zewnętrznych dźwięków może być fakt, iż miejsca w środku muszli nie jest zbyt dużo – 52 cm średnicy. Powoduje to, że  osobom, takim jak ja, o większych uszach,  słuchawki Cobra HS II niezbyt dokładnie przylegają do głowy.

Poza podświetlanym logo i napisem E-Blue, wokoło nauszników znajdują się przezroczyste elementy, które również są podświetlane. Całość podświetlania, zwłaszcza w ciemnościach daje bardzo ciekawy efekt, nadając E-Blue Cobra HS II sportowego charakteru. Jeżeli komuś się nie podoba podświetlanie można go wyłączyć przyciskiem na pilocie znajdującym się na kablu. Pilot jest dosyć duży i poza przyciskiem do wyłączania podświetlania ma jeszcze przycisk wyłączania mikrofonu oraz dużą gałkę do regulacji głośności. Sam kabel ma 3 m długości i jest opleciony czarno-niebieskim materiałem. Mimo to jest w miarę elastyczny. Kabel zakończony jest dwoma pozłacanymi wtykami typu mini jack i końcówką usb.

Jeżeli chodzi o mikrofon, to zamontowano go w lewym nauszniku, jest chowany w całości do środka. Po wyciągnięciu ma około 8,5 cm długości i można swobodnie go wyginać w zależności od indywidualnych potrzeb gracza.

Słuchawki posiadają 50 mm głośniki neodymowe, które zapewniają, jak napisał producent, „głębokie basy i krystalicznie czysty dźwięk”. Niestety nie znalazłem ani głębokich basów, ani krystalicznej czystości, nie mniej w grach słuchawki wypadają przyzwoicie. Również możemy posłuchać w nich muzyki na komputerze, ale prawdziwi melomani nie będą z nich zadowoleni.

Podsumowując:

ZaletyWady
Bardzo dobra jakość użytych materiałów Jakość dźwięku w słuchawkach nie jest adekwatna do ceny
Dobra jakość wykonaniaMało miejsca na uszy w muszlach
Wytrzymały pałąk i możliwość dopasowania słuchawek do każdej głowyTworzywo na nausznikach szybko się brudzi
Interesujące podświetlenie nauszników
Kabel z końcówką 2x 3,5 jack oraz USB
Sportowy design

Słuchawki E-Blue Cobra HS II to solidnie wykonane słuchawki dla profesjonalnych graczy, jednak jakość dźwięku nie zadowoli tych najbardziej zaawansowanych. Są dobrą propozycją dla początkujących profesjonalistów, a także osób grających amatorsko, ale mających większe wymagania niż budżetowe słuchawki.

Cena nie jest wygórowana, a w naszym sklepie Cobra HS II w promocyjnej cenie 315,90 zł.

Zapraszamy na zakupy: https://wajkomp.pl/eblue-sluchawki-cobra-hs-ii-ehs014bk-dla-graczy-regulacja-glosnosci-35-mm-jack-czarne-p-32.html

G.Shamot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *