Recenzje

Recenzje: Słuchawki dla graczy E-Blue Cobra H 948

Słuchawki E-Blue Cobra H 948 o numerze katalogowym: EHS948BK to klasyczne nauszne słuchawki dla graczy, dostępne w dystrybucji w kolorze czarnym.

Specyfikacja:

– Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
– Średnica głośników: 40 mm
– Impedancja: 32 Ohm
– Czułość głośników: 117 dB
– Moc wyjściowa: 50 mW
– Napięcie: 5 V
– Rozmiary: 255 x 120 x 210 mm
– Połączenie:2x mini jack 3,5 mm
– Długość kabla: 2,3 m

 

Pudełko, w który zapakowane są słuchawki to  standardowy dla firmy E-Blue karton w kolorze niebiesko-białym z odrobiną czerni. Słuchawki dodatkowo zapakowane są w pokrowiec z grubej foli, chroniący je przed uszkodzeniem w czasie transportu. Po wyciągnięciu ich z folii nic w ich wyglądzie nas nie powali na kolana -klasyczne, w całości czarne słuchawki gamingowe. Gdyby nie logo serii Cobra na nausznikach i mały napis E-Blue, można by je wziąć za słuchawki dowolnej marki. Kiedy weźmiemy je do ręki da się wyczuć, że są wykonane z gładkiego, miejscami błyszczącego tworzywa, sprawiającego wrażenie solidności. I po przetestowaniu muszę przyznać, że solidne są.  Pałąk tworzą dwie rurki , również z solidnego i elastycznego tworzywa. Opaska wykonana z miękkiej gąbki, dobrze leży na głowie, na jej zewnętrznej stronie wytłoczono znaczek Cobry. Opaska utrzymuje ciężar słuchawek na głowie, przez co nauszniki nie obciążają nam uszu i nie męczą ich w czasie długiego grania. Do regulacji wysokości użyto dwóch stalowych drutów, co dopełnia solidny wygląd całego urządzenia. Druty wydłużają pałąk o około 2,5 cm z każdej strony, więc słuchawki będą pasowały nawet na dużą głowę.

Nauszniki wykończone są grubą i miękką gąbką, obszytą sztuczną skórą. Dobrze przylegają do głowy i nieźle tłumią hałas. Niestety, wymiar muszli w środku to około 5,5 x 4 cm, a głębokość 2 cm, co dla graczy o dużych uszach może być niewystarczającą przestrzenią. W lewym nauszniku zamontowany jest krótki mikrofon, tylko 6 cm i do tego mało elastyczny. W tym samym nauszniku mamy zamontowane małe kółeczko – przydatny w czasie grania regulator głośności. Kabel opleciony, ma długość 2,3 m. Zakończenie kabla to dwie końcówki mini jack 3,5 cm. Właściciele nowych laptopów będą zmuszeni dokupić przejściówkę na 1x min jack lub na USB.

Ogólnie słuchawki E-Blue Cobra H 948 prezentują się solidnie – zarówno jakość użytych materiałów, jak i jakość wykonania jest dobra. Design bez rewelacji.

Cobra H 948 mają neodymowe głośniki średnicy 40 mm, które dają dobrej jakości dźwięk ze wzmocnionymi basami. Również mikrofon daje dźwięk przyzwoitej jakości, lecz jego mały rozmiar i mała elastyczność nie pozwala na pełne wykorzystanie możliwości podczas gry.

Podsumowując:

ZaletyWady
Dobra jakość użytych materiałówKrótki, mało elastyczny mikrofon
Miękkie i wygodne nausznikiBrak przejściówki z 2x mini jack do 1x mini jack lub usb
Giętki i trwały pałąkMało miejsca na uszy w muszlach
Dobra jakość dźwięku jak na głośniki w tej cenie
Niewysoka cena

Słuchawki E-Blue Cobra H 948 podobnie jak wcześniej omawiane słuchawki Cobra I z pewnością nie zadowolą zaawansowanych graczy, czy też tych, którzy z racji ilości spędzanego czasu przy komputerze, mają większe wymagania. Będą za to dobrą propozycją dla graczy początkujących, rekreacyjnych, a zwłaszcza dla młodzieży, szczególnie, jeżeli popatrzymy na nie przez pryzmat jakości do ceny. Cena w naszym sklepie 71,00 zł.

Zapraszamy na zakupy: https://wajkomp.pl

G.Shamot

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *