Recenzje

Recenzje: Myszka dla graczy E-Blue Mazer EMS642

E-Blue Mazer o numerze katalogowym EMS642 to myszka dla graczy, oferowana w 3 kolorach: białym, czarnym i zielonym. Mysz zaprojektowana jest dla osób praworęcznych.

Specyfikacja:

Sensor optyczny: Avago 5050
Regulowane DPI: 500/1250/1750/2500
Frame Rate: 4500 fps
Czas reakcji: 500 Hz
Przyspieszenie: 8G
Ilość klawiszy: 6
Żywotność klawiszy: 5 mln kliknięć
Rozmiary: 137 x 33 x 42 mm
Waga: 150 g
Łączność: USB
Kompatybilność: Windows Vista, XP, 7, 8, Macintosh, Linux

Recenzujemy myszkę w kolorze zielonym E-Blue Mazer EMS642GR. Zapakowana jest w nietypowe, ale bardzo interesujące pudełko, w którym zamiast przedniej ściany mamy przezroczystą folię, dzięki temu myszka zamontowana na przeciwległej ściance ładnie się eksponuje. Myszka sprzedawana jako zielona tak naprawdę jest z dołu i boku czarna, skrzydło oraz rolkę ma również czarną. Zielona jest tylko górna część gryzonia. Mazer EMS642 to mysz zaprojektowana dla praworęcznych graczy, ma lewe skrzydło tak wykonane, że idealnie wpasowuje się w nie kciuk prawej ręki. Jest duża, odpowiednio zaokrąglona i wyprofilowana, bardzo dobrze leży nawet w dużej ręce. Tworzywo, z którego wykonany jest gryzoń jest grube, daje wrażenie trwałego. Mimo, że jego powierzchnia jest świecąca i gładka, palce nie ślizgają się po niej. Poza dwoma standardowymi: lewym i prawym przyciskiem, myszka ma dwa boczne przyciski, przycisk zmiany rozdzielczości oraz scroll. Rolka scrolla jest duża, dobrze się nią operuje. Wykonana z czarnego tworzywa miejscami przezroczystego, co pozwala wyeksponować efekt podświetlania. Obok scrolla jest przycisk zmiany rozdzielczości. Każde kliknięcie przycisku zmienia rozdzielczość oraz kolor podświetlania myszy. Odpowiednio przy 500 DPI brak podświetlania, 1250 świeci w kolorze czerwonym, 1750 w kolorze niebieskim, 2500 w kolorze fioletowym. Podświetlanie jest stałe i nie razi w oczy.


Kabel z końcówką USB ma długość 1,8 m, jest sztywny, ale nie tak, żeby przeszkadzało to w grze, ma solidnie wykonany oplot oraz założony filtr redukujący zakłócenia – ferrytowy pierścień. Kabel jest mocno zakotwiczony w obudowie myszki.

Cztery ślizgacze na spodzie myszki, dwa małe i dwa duże, zapewniają równy poślizg na wszystkich powierzchniach. Myszka jest dosyć ciężka, dzięki zamontowanym ciężarkom. Ciężar jest równo rozmieszczony. Te cechy zapewniają myszce Mazer 642 równy i kontrolowany ślizg.

Całość myszki E-Blue Mazer EMS642GR wraz z kablem prezentuje się bardzo solidnie.

Jakość wykonania myszki należy ocenić bardzo wysoko, dodatkowo producent zapewnia, że Mazer 642 wytrzyma minimum 5 milionów kliknięć!

E-Blue Mazer 642 nie ma oprogramowania, po podłączeniu do komputera od razu gotowa jest do pracy.

Niestety, sensor użyty w tej myszce nie jest najwyższej jakości, jeżeli chodzi o myszki dla graczy. Mysz nie interpoluje tylko w ustawieniu 500 DPI. To największe jej wady.

 

Podsumowując:

ZaletyWady
bardzo dobrze wyprofilowana, ergonomicznaprzeciętny jak na mysz gamingową sensor Avago 5050
wykonana z dobrej jakości tworzywabrak interpolacji tylko przy ustawieniu 500 DPI
solidny kabelbrak oprogramowania
bardzo dobry stosunek ceny, do jakości

Myszka E-Blue Mazer EMS642 nie zadowoli pewnie wymagających czy profesjonalnych graczy, ale można polecić ją wszystkim graczom grającym, jak to się mówi, „rekreacyjnie”. Wygląd, materiał, z którego jest wykonana oraz sama jakość wykonania zadowoli natomiast wszystkich. Najbardziej osoby, które chcą kupić solidną myszkę w cenie poniżej 100 złotych. W naszym sklepie myszka kosztuje 71,00 zł. Zapraszamy do sklepu: https://wajkomp.pl

G.Shamot

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *