Recenzje

Recenzje: Myszka dla graczy E-Blue Auroza Type IM

Myszka E-Blue Auroza Type IM o numerze katalogowym: EHM602BK to myszka gamingowa, dostępna w dystrybucji w kolorze czarnym.

Specyfikacja:

– Chip: AVAGO 3050 premium
– Mikroprzełącznik: OMRON
– Szybkość reakcji: 125/250/500/1000 Hz
– Regulowane DPI: 500/1000/2000/3000/4000
– Przyspieszenie: 20G
– Ilość klawiszy: 6
– Połączenie: USB
– Długość kabla: 1.8 m
– Żywotność klawiszy: 5 mln uderzeń
– Rozmiary: 126 x 64 x 40 mm
– Waga: 135 g
– Kompatybilna z: Windows NT/XP/Win 7/8/8.1/10

Myszka E-Blue Auroza IM  zapakowana jest w nietypowe pudełko o trapezowej podstawie. Przednia ścianka pudełka wykonana jest ze sztywnego, przezroczystego tworzywa, które świetnie eksponuje myszkę zamocowaną pionowo na tylnej ściance. Kolorystyka pudełka, tradycyjnie dla E-Blue, w niebiesko-czarno-białej tonacji. Po rozpakowaniu pierwsze co przykuwa uwagę to nietypowa, można powiedzieć futurystyczna, obudowa myszki. Otóż obudowa nie jest jednolitą bryłą jak w większości myszek, ale podzielona jest na kilka części-paneli. Osobny element stanowi prawy przycisk myszki, osobny lewy przycisk i osobny element to grzbiet gryzonia. Do tego osobno zamontowane dwa boczne panele. Panele umieszczone są na przezroczystym grzbiecie, z dużymi odstępami między sobą. Kiedy mysz podłączymy do komputera włącza się podświetlanie i te przezroczyste odstępy oraz przezroczysty scroll dają niesamowity efekt świetlny. Auroza Typ IM jest symetrycznie zbudowana, nadaje się dla graczy praworęcznych jak i leworęcznych. Cała obudowa, zwłaszcza, kiedy jest podświetlona przypomina mi pancerz kosmicznego chrząszcza. Można wśród myszek gamingowych spotkać podobne odjazdowe obudowy, choćby seria RAT z Mad Catza, ale żadna nie ma takich dużych odstępów między panelami i nie jest do tego tak symetryczna.

Jeżeli chodzi o tworzywa, z których wykonana jest mysz Auroza IM, podobnie jak we wszystkich produktach E-Blue, są one dobrej jakość. Grzbiet pokryty jest twardym, gumowym tworzywem, co daje pewny uchwyt dłoni, palce dobrze leżą na klawiszach przycisków. Niestety, duże odstępy między panelami mogą trochę psuć komfort uchwytu, zwłaszcza osobom takim jak ja, przyzwyczajonym od lat do myszek o jednolitej, gładkiej powierzchni.

Myszka ma 6 przycisków i scroll. Przyciski, zwłaszcza dwa główne – PPM i LPM działają bez zarzutu, nie stawiają zbyt dużego oporu, może trochę boczne przyciski sprawiają wrażenie zbyt luźno zamontowanych. Na grzbiecie znajduje się przełącznik rozdzielczości DPI połączony z podświetlaniem całego urządzenia. Każda zmiana rozdzielczości powoduje zmianę koloru. I tak  DPI: 500=czerwony, 1000=niebieski, 2000=zielony, 3000=fioletowy, 4000=orange. Jak wspomniałem „świeci” cała myszka, a raczej przerwy między panelami oraz scroll. Kolory są intensywne, lekko pulsujące. Efekt jest niesamowity, zwłaszcza grzbiet gryzonia z logo Aurozy w postaci paszczy żmii, wygląda bojowo. Niestety, jest jedna wada tego układu. Otóż podświetlenia nie da się wyłączyć, co przy dłuższej grze lub grze w nocy może być męczące dla oczu.

Na spodzie, poza czterema teflonowymi sliderami, zapewniającymi stabilny i dokładny ruch myszki, znajduje się też przełącznik czasu reakcji, który pozwala przełączać pomiędzy  czterema wartościami: 125, 250, 500 i 1000 Hz.

Kabel jest solidnie opleciony, ma 1,8 m długości.

W myszce zastosowano bardzo dobry sensor optyczny Avago 3050 z 6600 FPS, który jest bardzo dobrze skalibrowany. Zapewnia graczom bardzo dobre prędkości maksymalne, pod warunkiem, że skorzystają z odpowiedniej podkładki. Polecamy podkładki z tej samej serii  E-Blue Auroza: niebiesko-czarną Auroza lub czarno-niebieską Auroza XL. Na zwykłych podkładkach sensor nie będzie w stanie wykorzystać swoich możliwości.

Auroza IM posiada bardzo dobry mikroprzełącznik OMRON  z żywotnością 5 mln kliknięć, zapewniający cichą i miękką pracę przycisków.

Waga myszki z kablem to około 135 g. Dla tych, którzy lubią lżejsze myszki jest możliwość „odchudzenia” jej poprzez wyciągnięcie z wnętrza myszy ciężarka stabilizacyjnego, jednak trzeba pamiętać, że wiąże się to z rozkręceniem myszki, a co za tym idzie utratą gwarancji.

Do Aurozy IM można ściągnąć oprogramowanie (do pobrania ze strony: www.e-blue.pl), które pozwoli na dowolne skonfigurowanie ustawień i makr dla wybranego przycisku.

Podsumowując:

ZaletyWady
nietypowa, futurystyczna obudowanietypowa obudowa może męczyć dłoń przy dłuższej grze
wykonana z dobrej jakości tworzywatrochę do życzenia pozostawia jakość montażu niektórych przycisków
solidny kabelsłaby efekt podświetlania
możliwość ustawienia czasu reakcjinie można wyłączyć pulsującego podświetlenia - męczy oczy podczas dłuższej gry
bardzo dobry sensor Avago 3050
dostępne oprogramowanie do ustawienia myszki
atrakcyjna cena w sklepie wajkomp.pl

Myszka E-Blue Auroza Typ IM przeznaczona jest dla wszystkich graczy, którzy lubią „odlotowe” myszy dobrej jakości. Po przyzwyczajeniu się do tej nietypowej skorupy chrząszcza, można nią grać  nawet w wymagające gry.

W naszym sklepie E-Blue Auroza Typ IM w promocyjnej cenie 93,00 zł.

Zapraszamy na zakupy: https://wajkomp.pl

G.Shamot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *