Recenzje

Recenzje: Myszka dla graczy E-Blue Mazer Pro EMS600BK

Myszka E-Blue Mazer PRO o numerze katalogowym: EMS600 to przewodowa myszka dla graczy, dostępna w dystrybucji w kolorach czarnym, czarno-czerwonym i biało-niebieskim.

Specyfikacja:

– Podświetlanie LED
– Chip: AVAGO 5050
– Frame Rate – 4500 FPS
– Częstotliwość próbkowania: 250/500 Hz
– Przyspieszenie: 8 G
– Regulowane DPI: 500/1200/1800/2500
– Ilość klawiszy: 6
– Żywotność klawiszy: 10 mln uderzeń
– Rozmiary: 125 x 85 x 50 mm
– Waga: 139 g
– Długość kabla 1,8 m
– Kompatybilna z: XP/Vista/Win7/Win8/Win10

 

Myszka E-Blue Mazer Pro, spotyka się też nazwę Mazer-R II lub Mazer II przewodowa zapakowana jest w pudełko kartonowe z przednią ścianką z przezroczystego tworzywa, które świetnie eksponuje myszkę zamontowaną pionowo na kartonowej ściance. Mysz przyczepiona jest specjalnym uchwytem, zabezpieczającym ją przed uszkodzeniem podczas transportu. Kolory opakowania tradycyjnie czarno-niebieskie z białymi napisami.

Mazer Pro, podobnie jak już wcześniej opisywana myszka bezprzewodowa z serii Mazer, ma charakterystyczną samolotową stylizację. Posiada dwa skrzydła, z lewej strony obudowy większe, stanowiące podpórkę dla kciuka i mniejsze z prawej strony, które jest podpórką dla małego palca. Górna część obudowy oraz dwa główne przyciski są wykonane z twardego, matowego tworzywa, zapobiegającego poślizgowi dłoni. Antypoślizgowe tworzywa oraz ergonomiczne kształty sprawiają, że mysz dobrze leży dłoni gracza. Boki zrobione są z plastiku gładkiego, miejscami przezroczystego, dzięki czemu widać niebieskie podświetlanie.

Mysz Mazer ma 6 przycisków: dwa główne- PPM i LPM, dwa boczne, scroll oraz przełącznik rozdzielczości DPI, który umiejscowiony jest na grzbiecie obok scrolla. Możemy korzystać z czterech ustawień DPI: 500, 1200, 1800 i 2500. Wciśnięcie klawisza zmiany DPI powoduje, nie tylko zmianę rozdzielczości ale też zmianę koloru podświetlania tego klawisza.

Na spodzie, poza czterema teflonowymi ślizgaczami, myszka ma przełącznik częstotliwości próbkowania. Można ustawić 250Hz albo 500Hz.

Podświetlają się boki myszki, napis Mazer na grzbiecie oraz scroll myszki. Niebieskie światło jest niezbyt intensywne, przez co staje się ciekawym efektem nadającym myszce sportowego charakteru, zwłaszcza kiedy gramy wieczorami przy wyłączonym świetle.

Sensor AVAGO zapewnia nam precyzje ruchu myszki w czasie gry, aczkolwiek Avago 5050 nie jest modelem z najwyższej półki. Myszka Mazer Pro jest ciężka bo, waży 139g, jest odpowiednio wyważona i jak już wspomniałem ma ergonomiczne kształty, co powoduje, że dobrze się nią operuje w czasie grania.

Kabel naszego gryzonia ma 1,8 m, posiada oplot i filtr przeciwzakłóceniowy i jak cała myszka wydaj się być bardzo solidny.

Żywotność określona przez producenta na 10 mln kliknięć, tworzywa dobrej jakości użyte do produkcji Mazer Pro,  a także sportowy design oraz ciekawe podświetlania upewnia nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z solidną, gamingową myszką.

Podsumowując:

ZaletyWady
Bardzo dobra jakość użytych materiałów Avago 5050 niezbyt precyzyjny chip jak na profesjonalną myszkę
Wierzch myszki wykonany z antypoślizgowego tworzywa
Sportowy design
Interesujące podświetlanie
Dobry stosunek jakości do ceny

Myszka E-Blue Mazer Pro, wbrew nazwie nie nadaję się dla profesjonalistów, głównie ze względu na słaby chip Avago, ale jej sportowy styl i solidność wykonania zadowoli wielu graczy. W naszym sklepie w cenie od 86 zł.  Zapraszamy na zakupy: https://www.wajkomp.pl/e-blue-mazer-pro-ems600-myszka-dla-graczy

G. Shamot

4 thoughts on “Recenzje: Myszka dla graczy E-Blue Mazer Pro EMS600BK

    1. Producent wyszedł z założenia, że ma być “odlotowa” myszka to zrobił skrzydełka. 🙂
      A na poważnie teraz taka moda w świecie myszek do grania. Coraz dziwniejsze kształty, czasem niepodobne do zwykłej myszy. Proszę obejrzeć “myszki” Mad Catz.

  1. Nie znam się na myszkach, ale jeśli o wrażenia wizualne, to ta wygląda jak statek kosmiczny z filmów fantazy…

    1. Właśnie o to chodzi, żeby myszka dla graczy odróżniała się od zwykłych myszek, a najlepiej była “odlotowa”. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *