Recenzje

Recenzje: Klawiatura multimedialna E-Blue Mazer K734

E-Blue K734 o numerze katalogowym: EKM734BK to wielofunkcyjna klawiatura multimedialna oferowana w dystrybucji w kolorach białym i czarnym.

Specyfikacja:

– Podświetlana: LED 3 kolory: niebieski, czerwony, fioletowy
– Wodoodporna: Tak
– Ilość klawiszy: 104
– Ilość klawiszy multimedialnych: 12
– Anti-ghosting: 22 klawisze
– Podłączenie: USB
– Długość kabla: 1,8 m
– Rozmiary: 446 x 136 x 36 mm
– Waga: 765 g
– Żywotność: >10 milionów uderzeń
– Kompatybilna z: Windows XP/Vista/7/8/10/ Mac/ RedHat

Testujemy klawiaturę E-Blue K734 EKM734BK w kolorze czarnym. Zapakowana jest w  tradycyjne pudełko kartonowe, z logo E-Blue, tym razem w kolorach biało-niebiesko-czarnym. Klawiatura zapakowana jest dodatkowo w foliowy pokrowiec. I co ciekawe, w zestawie otrzymujemy dodatkowy komplet 8 klawisz dla graczy: klawisze WSAD oraz strzałki.

Klawiatura E-blue K734 ani w nazwie, ani na  opakowaniu nie jest oznaczona jako Mazer. Jedynie  klawisz znajdujący się między prawym Ctrl i prawym Alt jest oznaczony logo Mazer. Jest to klawisz służący do włączania różnych funkcji klawiatury, przez przyciśnięcie go jednocześnie z innymi klawiszami. Np. wciśnięcie Mazer oraz Esc powoduje zmianę koloru oświetlania obudowy. Wszystkie kombinacje klawiszy opisane są w broszurce dołączonej do instrukcji obsługi.

To co odróżnia EKM734 od klasycznych klawiatur to tzw.  „pływająca” konstrukcja. W klasycznych konstrukcjach klawisze są wpuszczone do środka obudowy, w „pływających” klawisze wystają ponad obudowę. Według mnie taka konstrukcja powinna nazywać się „grzybkową”, gdyż klawisze wyglądają z boku jak grzybki wyrastające z podstawy klawiatury. Z tej budowy wynika też inna cecha EKM734 – wodoodporność. Wylana ciecz spływa z klawiszy na podstawę klawiatury, a stamtąd łatwo ją wylać czy wydmuchać. Równie łatwo zachować czystość klawiatury.

Klawiatura zrobiona jest  z bakelitu. Opisy na klawiszach wykonano laserowo, co powoduje, że literki nie ścierają się, nawet po długim okresie używania. Boczną część obudowy wykonano z przezroczystego tworzywa, w środku którego mamy umieszczone oświetlenie LED. Po podłączeniu klawiatury do komputera, boki obudowy świecą się w kolorze niebieskim, jeżeli przytrzymamy klawisz Mazer i klikniemy 2 razy na Esc, zmienimy kolor na czerwony, a kolejne dwa kliknięcia Esc zmienią kolor na fioletowy. Do tego możemy zmieniać intensywność świecenia w 3 poziomach (100%, 66%, 33%), co pozwala dostosować podświetlanie urządzenia do swoich upodobań i wrażliwości oczu.

Kabel długości 1,8 m zakończony zwykłą wtyczką USB, nie posiada oplotu, posiada filtr przeciwzakłóceniowy.

Klawiatura E-Blue K734 może być z powodzeniem stosowana zarówno do zwykłej pracy, do multimediów jak i do grania w gry komputerowe.

W K734 dostępnych jest 12 multimedialnych klawiszy. Dzięki temu można wygodnie przeglądać strony internetowe, odtwarzać muzykę lub oglądać filmy.

Jeżeli chodzi o granie, to klawiatura spisuje się dobrze, jest dosyć ciężka i stabilnie leży na biurku. Przeszkodą w niektórych grach może być długi skok klawiszy.

Jeżeli chodzi o standardowe użytkowanie, to bardzo dobrze pisze się na tej klawiaturze. Miałem wrażenie, pisząc , że przypomina mi stare, zapomniane maszyny do pisania. Niestety,  K734 nie posiada w spodniej części obudowy ruchomych nóżek, przez co nie ma możliwości regulacji konta nachylenia.

 

Podsumowując:

ZaletyWady
interesujący designbrak składanych nóżki
wodoodpornaduży skok klawiszy przeszkadza w graniu
ciekawe podświetlenie w 3 kolorachtrochę denerwuje kanciasta czcionka na klawiszach
dodatkowy komplet klawiszy gamingowychkabel mógłby być lepszej jakości
bardzo dobry stosunek ceny/jakości

E-Blue Mazer K734 to wielofunkcyjna  klawiatura, ciekawa wizualnie, wykonana z dobrej jakości tworzywa. Nadaje się raczej dla weekendowych graczy. Za to dobrze się na niej pisze i jest pomocna w obsłudze multimediów. Solidność wykonania potwierdza producent podając trwałość urządzenia na ponad 10 mln kliknięć. Jej niewątpliwy atut to stosunek jakości do ceny. Dobra jakość za niedużą cenę.

W naszym sklepie w cenie 66 zł.

Zapraszamy na zakupy: https://wajkomp.pl/eblue-k734-ekm734-klawiatura-dla-graczy-multimedialna-p-16.html

G.Shamot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *