Recenzje

Recenzje: Klawiatura mechaniczna dla graczy E-Blue Mazer FPS EKM737

E-Blue Mazer FPS numerze katalogowym EKM737 to mechaniczna, podświetlana klawiatura oferowana w dystrybucji w kolorze czarnym, a w zasadzie stalowo-czarnym.

Specyfikacja:

Ilość klawiszy: 104
Wymiary: 445 x 142.5 x 37.5 mm
Waga: 930 gramów
Żywotność: >50 mln
Łączność: USB
Długość kabla: 1.8 m
Przełączniki: JWH Blue (Niebieskie)- 2.4 mm, charakterystyczny dźwięk kliknięcia podczas użytkowania
Kompatybilny z: WIN 98/2000/XP/VISTA/WIN7/Win8/Win10/Mac OS

Klawiaturę E-Blue Mazer FPS EKM737 otrzymujemy w kartonie firmowym E-Blue w kolorze szaro-niebieskim z czarnymi, białymi i stalowymi napisami. Klawiatura dodatkowo zapakowana jest w grubą folię. Całość opakowania dobrze chroni urządzenie przed uszkodzeniem w czasie transportu.

Po wyciągnięciu E-Blue Mazer FPS 737 z opakowania, rzuca się w oczy interesujący design. Czarne, podniesione klawisze, zwane też „pływającymi” klawiszami, zainstalowane na podstawie w naturalnym kolorze stali. Jest to klawiatura pełnowymiarowa z częścią numeryczną, dzięki metalowej podstawie jest ciężka i stabilnie leży na biurku. Podwyższone klawisze ułatwiają utrzymanie czystości.

Po podłączeniu E-Blue EMK737 do komputera, włącza się podświetlanie uderzając w oczy fontanną barw i efektów świetlnych – podświetlana jest cała klawiatura. Świeci się przezroczysty spód klawiatury oraz klawisze, każdy rząd w innym kolorze. Od góry kolejno rzędy świecą kolorami: niebieskim, pomarańczowym, czerwonym, zielonym, fioletowym, różowym. Możemy za pomocą kombinacji klawiszy ustawić 4 intensywności światła.

Klawiatura ma aż 10 trybów podświetlania. Przykładowo, można ustawić świecenie tylko klawiszy gamingowych (W, S, A, D i strzałki) lub świecenie tylko klawisza, którym akurat klikamy. W sumie mamy kilkadziesiąt kombinacji świecenia klawiszy – jednym słowem, można sobie zrobić dyskotekę na biurku. Na szczęście 5 spośród tych 10 można ustawić indywidualnie, więc każdy znajdzie jakąś kombinację podświetlania dla siebie. A kogo zmęczy świetlna zabawa i zechce się skupić na standardowych funkcjach klawiatury, może po prostu wyłączyć podświetlanie.

 

Jeżeli chodzi o mechaniczne przełączniki klawiszy, to w E-Blue Mazer 737 zastosowano przełączniki JWH typu Blue, czyli takie, które w momencie zadziałania wydają charakterystyczny dźwięk, zwany tactile bump, czyli głośne kliknięcie. Taka reakcja jest bardzo przydatna podczas szybkiego pisania w edytorze tekstu, bo wiadomo, kiedy wciśniemy klawisz. Jednak to zachowanie się klawisza związane jest z nieco większym oporem stawianym przez przełącznik, co w przypadku gier wymagających częstych, następujących po sobie uderzeń klawisza może trochę spowalniać akcję. Chociaż są gracze, którym to nie przeszkadza. Mam na myśli zaawansowanych graczy. Gracz rekreacyjny nawet nie zwróci na to spowolnienie uwagi.

Klawiatura Mazer 737 posiada anty-gosting, czyli system zapobiegający blokowaniu się klawiszy w przypadku naciśnięcia kilku klawiszy w tym samym czasie. Posiada także 12 klawiszy multifunkcyjnych, co sprawia, że nadaje się do różnych zastosowań, nie tylko gamingowych. Nadaje się nawet dla księgowej, ponieważ, w przeciwieństwie do Mazer EMK727, jest wyposażona również w część numeryczną.

Jeżeli chodzi, o jakość klawiatury Mazer FPS 737, to trzeba przyznać, że klawisze są wykonane z bardzo solidnego materiału, podobnie jak podstawa. Trwałość wykonania potwierdza producent podając wytrzymałość urządzenia na ponad 50 mln kliknięć. Kabel również wygląda na solidny. Długość 1.8 m z oplotem i filtrem przeciwzakłóceniowym.

 

Podsumowanie:

ZaletyWady
Interesujący design - podwyższone klawiszePrzełączniki typ Blue stawiają spory opór przy klikaniu co może utrudniać granie w niektóre tytuły
Bardzo dobra jakość użytych materiałówPoza tym klawiatura nie ma wad
Podświetlanie w 6 kolorach, z możliwością regulacji 4 stopni intensywności
Możliwość ustawiania 10 trybów podświetlania w tym 5 trybów indywidualnych
12 klawiszy funkcyjnych
Łatwość utrzymania czystości dzięki pływającym klawiszom

E-Blue Cobra Mazer EKM737 to  klawiatura ciekawa wizualnie, z niesamowitymi efektami świetlnymi, wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów. Jest to niewątpliwie bardzo dobra klawiatura mechaniczna, przetestowana przez zawodowych graczy. I graczom zawodowym można ja także polecić. Jeżeli weźmiemy pod uwagę stosunek jakości do ceny, jest to jedna z najlepszych klawiatur mechanicznych na naszym rynku.  W naszym sklepie, w doskonałej cenie 218 zł.

Zapraszamy na zakupy: https://www.wajkomp.pl/e-blue-mazer-mechanical-fps-ekm737-mechaniczna-klawiatura-dla-graczy

 

G. Shamot

2 thoughts on “Recenzje: Klawiatura mechaniczna dla graczy E-Blue Mazer FPS EKM737

  1. Miałem przyjemność korzystać z tej klawiatury i szczerze mówiąc ocienią ją bardzo pozytywnie. W użytku sprawia delikatnie podobne wrażenie jak klawiatury znane z Thinkpadów, co mnie bardzo cieszy. No i ten wygląd 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *