Recenzje

Recenzje: Klawiatura dla graczy E-Blue Mazer Mechanical FPS EKM727

E-Blue Mazer Mechanical FPS o numerze katalogowym: EKM727 to mechaniczna, podświetlana klawiatura oferowana w dystrybucji dostępna w kolorze czarnym lub białym.

Specyfikacja:

Wymiary:       365 x 142.5 x 33 mm
Klawisze:       87
Waga:             760 gramów
Żywotność:  >50 mln kliknięć
Łączność:      USB
Kabel:              1.8 m, oplot
Zasilanie:        5V +/-5%
Przełączniki mechaniczne klawiszy: typ Blue, skok 2.4 mm
Kompatybilny z: Windows /XP/VISTA/WIN 7/Win8/Win10/Mac OS

Klawiaturę E-Blue Mazer Mechanical FPS EKM727BG (czarna) otrzymujemy w kartonie firmowym  E-Blue w kolorze niebiesko-czarnym z białymi napisami. Klawiatura dodatkowo zapakowana jest w grubą folię. Całość opakowania dobrze chroni urządzenie przed uszkodzeniem w czasie transportu.

Po wyciągnięciu  E-Blue Mazera Mechnical z opakowania, rzuca się w oczy interesujący design. Czarne, podniesione klawisze, zwane też „pływającymi” klawiszami, zainstalowane na podstawie ze szczotkowanego metalu, w naturalnym kolorze stali. Klawiatura nie ma części numerycznej, mimo to, dzięki metalowej podstawie, jest ciężka i stabilnie leży na biurku. Podwyższone klawisze ułatwiają  utrzymanie czystości.

Po włączeniu Mechanical’a do komputera włącza się podświetlanie uderzając w oczy fontanną barw i efektów świetlnych – podświetlana jest cała klawiatura. Świeci się przezroczysty spód klawiatury oraz klawisze, każdy rząd w innym kolorze. Od góry kolejno rzędy świecą kolorami: niebieskim, pomarańczowym, czerwonym, zielonym, fioletowym, różowym. Do tego możemy ustawić za pomocą kombinacji klawiszy aż 4 intensywności światła. Żeby było ciekawiej, możemy ustawić aż 7 kombinacji podświetlania, włącznie  z przemieszczaniem się świecenia w różnych kierunkach i z możliwością ustawiania intensywności światła. Przykładowo, można ustawić świecenie tylko klawiszy gamingowych (W, S, A, D i strzałki) lub świecenie tylko  klawisza, którego akurat klikamy. Kombinacji jest kilkanaście. Jednym słowem, można sobie zrobić dyskotekę na biurku. Na szczęście, można ustawić indywidualny tryb podświetlania, więc każdy znajdzie jakąś kombinację świetlną dla siebie. A kogo zmęczy feeria barw może  wyłączyć podświetlanie.

Jeżeli chodzi o mechaniczne przełączniki klawiszy, to w E-Blue Mechanical FPS zastosowano przełączniki typu Blue, czyli takie, które w momencie zadziałania wydają charakterystyczny dźwięk, zwany tactile bump, czyli głośne kliknięcie. Taka reakcja jest bardzo przydatna podczas szybkiego pisania w edytorze tekstu, bo wiadomo, kiedy wciśniemy klawisz. Przynajmniej ja lubię wyraźne klikanie klawiszy, kiedy piszę teksty. Takie zachowanie się klawisza związane jest z nieco większym oporem stawianym przez przełącznik,  co w przypadku gier wymagających częstych, następujących po sobie uderzeń klawisza może spowalniać akcję. Dlatego w niektórych tytułach granie może być utrudnione. Ale oczywiście mam na myśli zaawansowanych graczy. Gracz rekreacyjny nawet nie zauważy tego. Raczej usłyszy.

Mazer Mechanical możemy ustawić czas reakcji klawiszy: 2ms, 4ms lub 8ms, co z kolei ułatwi zadanie graczowi. Inne udogodnienie to zastosowanie anty-gostingu czyli systemu zapobiegającego blokowanie się klawiszy w przypadku naciśnięcia kilku klawiszy w tym samym czasie. E-Blue Mazer 727 posiada także 12 klawiszy multifunkcyjnych, co sprawia, że jest to klawiatura do różnych zastosowań. No może poza księgowością, bo brak tu sekcji numerycznej.

Jeżeli chodzi o jakość klawiatury Mazer Mechanical FPS, to trzeba przyznać, że klawisze są wykonane z bardzo solidnego materiału, podobnie jak podstawa. Trwałość wykonania potwierdza producent podając wytrzymałość urządzenia na ponad 50 mln kliknięć. Kabel również wygląda na solidny. Długość 1.8 m z  oplotem i filtrem przeciwzakłóceniowym.

 

Podsumowanie

ZaletyWady
Interesujący design - pływające klawiszePrzełączniki typ Blue stawiają spory opór przy klikaniu co utrudnia granie w niektóre tytuły
Bardzo dobra jakość użytych materiałówBrak klawiatury numerycznej
Podświetlanie w 6 kolorach, z możliwością regulacji intensywności
Możliwość ustawiania 7 rodzajów efektów podświetlania
12 klawiszy funkcyjnych
3 poziomy ustawienia czasu reakcji
Łatwość utrzymania czystości
Bardzo dobra cena w naszym sklepie

E-Blue Cobra Mazer Mechniacal FPS EKM727BG to  klawiatura, ciekawa wizualnie, z niesamowitymi efektami świetlnymi, wykonana z dobrej jakości materiałów. Zadowoli zarówno początkujących graczy, jak  i tych bardziej zaawansowanych. Jej niewątpliwy atut to niewysoka cena jak na klawiaturę mechaniczną. W naszym sklepie, chyba najlepsza na rynku, cena 208 zł.

Zapraszamy na zakupy: https://www.wajkomp.pl/e-blue-mazer-mechanical-fps-ekm727bg-klawiatura-dla-graczy

 

G. Shamot

 

One thought on “Recenzje: Klawiatura dla graczy E-Blue Mazer Mechanical FPS EKM727

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *