Recenzje

Recenzje: Mysz dla graczy E-blue Cobra II

Cześć, kilka dni temu napisałem pierwszy artykuł o historii komputerów, dzisiaj będzie bardziej technicznie – coś o myszce z oferty firmy E-Blue. I tak systematycznie, w weekendy będę pisał o historii komputerów czy szerzej informatyki,  a w środku tygodnia artykuł o naszej aktualnej ofercie sprzętowej.

Na początek myszka dla graczy E-blue Cobra II, numer katalogowy OEM: EMS151BK. Jest to myszka optyczna, przewodowa z wtyczką USB, podświetlana. W naszej ofercie występuje w 3 kolorach: czarny -EMS151BK, niebieski- EMS151BL i czerwony -EMS151RE. Wygląd wszystkich opcji kolorystycznych widoczny na przedniej części opakowania.

Myszkę kupujemy zapakowaną w dosyć oszczędne, niewielkie pudełko kartonowe, w kolorystyce typowej dla E-Blue czyli  czarno-niebieskiej. Na przedniej części widzimy logo E-Blue i logo serii produktów Cobra. Może się zdarzyć, że kupimy myszkę Cobra II z napisem na pudełku Cobra Junior. To tylko pomyłka czeskiego dystrybutora, który jest dostawcą marki w naszej części Europy. Z przodu mamy napis Cobra Junior, z tyłu naklejono nalepkę z właściwymi danymi Cobra II. Obie myszki są podobne, ale Cobra Junior to mysz bezprzewodowa, natomiast “nasza” Cobra II to myszka przewodowa.

W opakowaniu poza myszka zawiniętą w folię bąbelkową znajdziemy jeszcze instrukcję ale jest równie oszczędna jak samo opakowanie – jedna mała karteczka z napisami w 3 językach. Można powiedzieć, że E-Blue się nie wysiliło w temacie opakowania, ale z drugiej strony można też powiedzieć, że to ekologiczne opakowanie, nie zaśmieci środowiska.  

Przejdźmy do samej myszki. Oto specyfikacja techniczna podana przez producenta:

– Regulowane DPI: 400/800/1600
– Sensor optyczny: AVAGO 3509
– Ilość klawiszy: 6
– Łączność: USB

– Długość kabla: 1,8 m
– Żywotność klawiszy: 3 mln kliknięć
– Rozmiary: 126 x 63,7 x 38,6 mm
– Kompatybilny z Windows 98/2000/ME/NT/XP/Win 7


Po rozpakowaniu rzuca sie w oczy duży rozmiar myszki : 126 mm długości i 64 mm szerokości oraz jej symetryczność – i lewa, i prawa strona są prawie identyczne. Może dobrze służyć graczom praworęcznym jaki i leworęcznym. Góra myszki wykonana jest z dobrej jakości matowego tworzywa, co zapewnia graczowi pewny uchwyt. Oba przyciski myszki, prawy: PPM i lewy: LPM są tak wyprofilowane, że palce pewnie leżą we wgłębieniach klawiszy. Dla zwiększenia stabilności w  Cobra II zamontowano lekkie metalowe ciężarki, dzięki czemu ma ona idealną wagę. Te wszystkie czynniki powodują, że Cobra EMS151 dobrze leży w dłoni nawet podczas bardzo energicznych ruchów. Mysz ma 6 klawiszy funkcyjnych. Poza standardowymi klawiszami: PPM i LPM mamy 2 dodatkowe klawisze multimedialne z boku myszki (ruch do przód i ruch do tyłu).  Zaleta myszki jest duża gumowa rolka, którą dodatkowo można klikać. Ostatni przycisk znajdujący sie na górze obudowy, to klawisz zmiany rozdzielczości. Cobra II ma 3 poziomy rozdzielczości: 400/800/1600 DPI. W zmianie DPI pomaga niebieska dioda LED. Wraz ze zmianą rozdzielczości zmienia się intensywność podświetlania klawisza, im wyższa rozdzielczość DPI, tym intensywniej świeci dioda. Na górze i z boku obudowy niebieskie światło jest widoczne przez przezroczysty plastik, niestety jest on gorszej jakości niż reszta obudowy. Po podłączeniu myszki do komputera, podświetlanie włącza się automatycznie, a najbardziej interesująco prezentuje sie świecące logo Cobry w kształcie głowy tego “miłego” zwierzątka. Na spodzie gryzoń ma 4 łapki w postaci 4 ślizgaczy wykonanych z gładkiego plastiku. Mysz jest wyposażona w czujnik optyczny Avago 3509, który zapewnia bardzo dobrą reakcję oraz kontrolę podczas gry. Kabel z końcówka USB ma standardowa długość 1,8m. E-Blue gwarantuje trwałość urządzenia wyliczoną na 3 mln kliknięć. Mysz jest typowym sprzętem plag&play – działa zaraz po podłączeniu do komputera. Niestety nie posiada oprogramowania.

Podsumowując:

ZaletyWady
interesjący design;brak oprogramowania;
dobra jakość użytych materiałów;kabel bez oplotu
niebanalne podświetlanie;brak możliwości wyłączenia podświetlania – dla tych którzy mają wrażliwsze oczy;
niska cena;

E-Blue Cobra II EMS151 to solidna myszka dla mniej wymagających graczy. Stosunek ceny do jakości można ocenić jako bardzo dobry. Aktualna cena w naszym sklepie 42,99 zł.  Zapraszamy na zakupy: https://wajkomp.pl

G. Shamot

 

2 thoughts on “Recenzje: Mysz dla graczy E-blue Cobra II

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *